Podľa čoho
vyberať vozidlo?

V dnešnej dobe nájdete na trhu pestrú ponuku vozidiel najrôznejších typov a modelov. Preto je dôležité si na začiatku objasniť vaše skutočné potreby, aby ste správne zvolili vozidlo podľa vašich predstáv. Pripravili sme pre vás niekoľko otázok a odpovedí, ktoré vám v tom pomôžu:

škoda auto

Koľko zaplatím za vozidlo?

1.

Cena je bezpochyby dôležitý aspekt pri výbere vozidla. Napríklad za 11 500 euro môžete mať zánovnú Fabiu, trojročnú Octaviu, ale i desať ročné vozidlo vyššej triedy. Zaleží na vašich potrebách a očakávaniach, ktorému vozidlu dáte prednosť. Pamätajte, že čím novšie vozidlo sa rozhodnete kúpiť, tým menšie budú následné investície do jeho prevádzky a servisu po celú jeho životnosť.

heart_grey.svg

Na čo budem vozidlo využívať?

2.

Odpovedzte si na otázku, kadiaľ budete s vozidlom jazdiť najčastejšie. 
Do mesta sa najviac hodia vozidlá malé, kvôli jednoduchému parkovaniu a dobrej ovládateľnosti, vhodný je malý objem motora, ktorý zaručí nízke prevádzkové náklady. Pokiaľ častejšie cestujete mimo mesto, vhodnejšie je väčšie vozidlo so silnejším motorom, ktorý vždy zaručuje bezpečné predbiehanie a dobrú spotrebu i pri diaľničných rýchlostiach.

wallet_coins_gray.svg

Koho budem zvyčajne voziť?

3.

Veľkosť vozidla sa odvíja nielen od počtu osôb, ktoré s vami budú najčastejšie jazdiť, ale taktiež od ich veku. S dvoma malými deťmi vám bude stačiť malé vozidlo, ale s troma už nesmiete zabudnúť na to, že vozidlo musí mať minimálne tri zadné sedadlá. Dvaja tínejdžri zasa viac ocenia modely Rapid či Octavia než model Fabia, ktorý v takomto prípade neponúka príliš veľa životného priestoru.

people_grey.svg

Čo budem vo vozidle prevážať?

4.

Dobre si premyslite, čo všetko budete vo vozidle voziť. V našich končinách na cestách najčastejšie narazíte na vozidlá typu kombi, ktoré sú veľmi praktické. Málokto ale vo vozidle vozí toľko vecí, aby takto veľký priestor pravidelne využíval. Vozidlá s karosériou hatchback alebo liftback sú pre väčšinu vodičov úplne dostačujúce a oproti karosérii kombi sú spravidla lacnejšie. Ak budete raz za čas prevážať niečo väčšie, môžete to vyriešiť napríklad využitím originálneho príslušenstva. A nezabudnite tiež na vaše záujmy a koníčky. Tie si môžu niekedy nárokovať významný priestor (napríklad vybavenie na lyžovanie, hokejová výstroj alebo bicykle).

luggage_grey.svg

Koľko najazdím za rok kilometrov?

5.

Váš ročný kilometrový nájazd ovplyvňuje výber motorizácie vozidla. Pokiaľ najazdíte ročne menej než 20 000 km a jazdíte prevážne kratšie trasy, vašou voľbou by mal byť výhradne benzínový motor. Súčasné benzínové motory sú úsporné a vďaka prepĺňaniu turbodúchadlom zároveň veľmi dynamické.

Naftový motor je na krátkych trasách veľmi namáhaný, pretože sa nestačí zahriať na prevádzkovú teplotu. To má negatívny dopad i na filter pevných častíc. Vozidlo s naftovým pohonom taktiež neskôr kúri, čo sa prejaví na komforte cestovania v zimnom období. Až od nájazdu 20 000 km ročne začína byť vhodnejší motor naftový.

gauge_grey.svg

Kadiaľ budem najčastejšie jazdiť?

6.

Pri jazde po meste je automatická prevodovka veľmi komfortným prvkom, ktorý zásadne zvyšuje bezpečnosť jazdy. Najnovšie automatické prevodovky DSG majú viacej stupňov než manuálne (až 7 stupňov) a sú teda úspornejšie. Automatickú prevodovku môžete využívať i ako manuálnu a u niektorých modelov ju navyše môžete ovládať priamo na volante.

shift_lever_grey.svg

Máte otázku, ale odpoveď ste nenašli v často kladených otázkach?
Kontaktujte nás.

+421 800 124 125

alebo

infolinka@skoda-auto.sk


Obrázek
Obrázek